Кошик
59 відгуків
SOLD_AUTO24 (Автозапчасти)
+380 (67) 580-30-80

Як часто міняти масло в двигуні?

Як часто міняти масло в двигуні?
 
Як часто потрібно міняти масло в двигуні?

Один з найпопулярніших питань, з якими доводиться стикатися нашим фахівцям – «Як часто потрібно міняти масло?». На перший погляд, чим раніше Ви поміняєте, тим корисніше для двигуна автомобіля. Однак занадто часті заміни несуть за собою зайві й необґрунтовані витрати. Який інтервал сервісної заміни масла найбільш оптимальний для Вашого автомобіля?

Однозначної відповіді про частоті сервісу на інтервалах 5, 10, 15 тис. км для кожного автомобіліста немає і бути не може, так як під кожен автомобіль і тип двигуна свої рекомендації по сервісу. Наша стаття підкаже Вам фактори, на які потрібно звернути увагу при прийнятті рішення.

Кожен автомобіль має сервісну книгу заводу-виробника, в якій містяться рекомендації по інтервалу заміни мастильних, технічних рідин та інших матеріалів (фільтри, свічки, елементи гальмівної системи і інш.).

Також ця інформація дублюється на сайті виробника автомобіля. Однак не варто спиратися на ці дані, так як вони носять рекомендаційний характер при дотриманні певних, найчастіше усереднених умов експлуатації.

Європейські автовиробники прив'язують свої рекомендації до загальноприйнятим стандартам ЄВРО-4 і ЄВРО-5, що далеко не завжди є найбільш оптимальним планом сервісного обслуговування Вашого авто. Виробника, як показала практика, зовсім не хвилює довгострокова перспектива стабільної роботи двигуна, а єдиною турботою є лише його бездоганна служба під час заводської гарантії. Більш того, виробник прагне до отримання максимального прибутку за рахунок частого відвідування власниками авто фірмових сервісів або прийняття рішення про купівлю нового авто.

Таким чином, поняття сервісного інтервалу дуже умовно і використовується лише в маркетингових цілях для здешевлення витрат на гарантійне обслуговування автомобіля із збереженням максимальної привабливості автомобіля для потенційних покупців. Довгий інтервал сервісної заміни масла MOTUL, оптимізовані під такий режим роботи – це додаткові аргументи, які впливають на прийняття рішення про купівлю того чи іншого автомобіля. Характеристики масел MOTUL Ви можете подивитися в нашому каталозі.

Інтервали сервісу прийнято регламентувати в кілометрах або місяцях. Наприклад, виробник вказує на необхідність заміни масла раз в 6 або 12 місяців або через кожні 10 тис. км пробігу автомобіля (або милі для автовиробників Канади і США).

Нормы ЕВРО-4 и ЕВРО-5, разработанные для ЕС, предписывают замену каждые 10-15 тыс км, что является наиболее длинным интервалом по сравнению с Японией (8-10 тыс.км) или Соединенными Штатами (5-6 тыс.миль). Это обусловлено тенденцией заботы об экологии и, следовательно, редкой утилизации отработанных жидкостей и материалов в процессе эксплуатации автомобиля, что приводит к увеличению сервисных интервалов замены жидкостей в ЕС.

Дані фактори сприяють формуванню помилкового думки автолюбителів про те, що сучасні масла більш якісні, а двигуни надійні і довговічні. Головне, на що потрібно звертати увагу при виборі терміну служби заправленого в систему масла – це рівень забрудненості повітря даного регіону, якість заливається палива, клас автомобіля і умови його безпосередньої експлуатації.

Скорочення інтервалів сервісної заміни сприяє нерегулярна експлуатація автомобіля, недостатнє прогрівання масла в системі (менше 30 хв.), режим міської їзди, агресивне водіння, буксирування інших автомобілів або причепів, гірська місцевість. Якщо Ви потрапляєте хоча б під одну з перерахованих вище умов – рекомендуємо сміливо скорочувати інтервал сервісної заміни вдвічі від заявленого виробником автомобіля. Як часто проходити ТО і витрачати кошти на Ваш автомобіль – вибирати тільки Вам. Однак слід пам'ятати, що своєчасне сервісне обслуговування з заміною необхідних рідин і інших витратних матеріалів значно збільшить термін служби Вашого залізного коня, а значить і заощадить Ваші кошти в майбутньому!

 

 • НОВЕ МОТОРНЕ МАСЛО 8100 X-CESS 5W30
  НОВЕ МОТОРНЕ МАСЛО 8100 X-CESS 5W30
  8100 X-cess 5W30 – нове 100% синтетичне моторне масло в лінійці 8100
  НОВЕ МОТОРНЕ МАСЛО 8100 X-CESS 5W30
 • Мотюль
  Мотюль
  Компанія Motul S. A. (Франція) широко відома в області розробок і виробництва високотехнологічних мастильних матеріалів для автомобілів (всіх типів), мотоциклів, водної техніки, сільгосптехніки, снігоходів і т. п.
  Мотюль